Bakın Meksika'da TÜRK Dönerini Nasıl Satıyorlar?Merhaba arkadaşlar! Meksika’nın en büyük şehri başkente Sari’nin kamerası ile çektiğimiz eğlenceli videoyu editleyip sizinle paylaşmak istedim. Bu videoda 200 peso ile bir gün geçirmeye çalışıyoruz. Aslında amacım size biraz sokakları ve şehri göstermek. Umarım videoyu beğenirsiniz. Hardiskimden hala haber yok bu videoları’da tekrar Sari’den istedim zaten. Bir gelişme olursa mutlaka paylaşacağım.

Soru: Meksika’ya nasıl gittin?
Cevap: Meksika’nın güneyine Küba’dan geçtim. Mexico city’e ise 2000km otostop çekerek geldik.

S: Nerede kalıyorsun?
C: Couchsurfing üzerinden tanıştığımız bir ailenin evinde kalıyoruz. Couchsurfing nedir bilmeyenler için videolarıma göz atabilirsiniz.

S: Şu anda neredesin?
C: Yaklaşık 1 ay önce Filipinler’e geldim (10kasım2017) Bundan sonra buradan videolar paylaşacağım.

Nasıl para kazanıyorum? ve diğer merak ettiğiniz tüm soruların cevabı burada

instagram hesabım @yolgunlukleri

Video çekimleri için destek olan arkadaşım Sari Akar’a teşekkür ediyorum.

İş Birlikleri (Business) collab@emredurmus.net

48 comments

 1. Vay beee
  Şu an 200 Meksika Pesosu 122.5 TL 😔
  (30 Aralık 2021)

  Şu an Meksika'ya gitseydi, yukarıda yaptığı 3 harcamanın 2'sini yapamayacaktı yaklaşık.
  (En iyi olasılıkla yarısını yapamayacaktı)

  TL nin değer kaybı sürüyor. Öyle gözüküyor ki bunlar daha iyi günlerimiz… 😑

 2. México and Asia have enriched each other cultures since the XVI Century. México have to the world tomatoes, corn, chillis, chocolate, vainilla, guayaba, pineapple, turkeys, abogados, peanuts and alot more. We received from the old world cinnamon, pork, beef, milk, pepper, wheat, rice and many more… The Nao de China transported all those ingredients between Philipines and the Nueva España. We enriched our cultures and cuisine. The moderna tacos are a Mexican adaptación of the shawarma brought by iraquí immigrants family Tabe in Puebla. They adapted it to mexican taste adding chilli and pork instead of lamb. And corn tortillas instead of wheat. Its a perfect example of the cultural mix between American continent and the old world. Voted best Dish in the world by taste atlas in 2020.

Leave a comment

Your email address will not be published.